Krakowskie potyczki tłumaczeniowe 2017

Termin: 18.11.2017

Krakowskie potyczki tłumaczeniowe 2017

Organizatorzy Międzynarodowego Dnia Tłumacza w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie tłumaczeniowym wszystkich chętnych, pragnących spróbować swoich sił w przekładzie literackim.

Konkurs ma charakter otwarty, wymagane jest jedynie wcześniejsze zgłoszenie na adres: biblioteka.filologia@uj.edu.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych 18 listopada (sobota) 2017 r. o godz. 16.00 do sali konferencyjnej w Auditorium Maximum UJ, Kraków, ul. Krupnicza 33.

Uczestnicy otrzymają do tłumaczenia fragment książki Michała Olszewskiego pt. „Najlepsze buty na świecie”. Proponujemy wcześniejsze zapoznanie się z tekstem na własną rękę, ale który fragment będzie przedmiotem tłumaczenia zdradzimy dopiero w trakcie konkursu. Uczestnicy tłumaczą na dowolny język i mogą korzystać z wszelkich pomocy - można zabrać ze sobą dowolny słownik, laptop, tablet, komórkę.

Uroczyste wręczenie nagród i spotkanie dla Uczestników połączone z omawianiem prac tłumaczeniowych odbędzie się w sobotę, 2.12.2016 o godz. 16.00. Uroczystość uświetni autor – Michał Olszewski!

 

 

 

Co zrobić, aby wziąć udział w konkursie tłumaczeniowym?

Do 14 listopada 2017 r., napisz na adres: biblioteka.filologia@uj.edu.pl, podaj swoje imię i nazwisko oraz język, na jaki chcesz tłumaczyć. Przyjdź 18 listopada o godz. 16.00 do Auditorium Maximum. To wszystko!

Konkurs organizowany jest w ramach Międzynarodowego Dnia Tłumacza. Kraków 2017 przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, Goethe-Institut w Krakowie, Instytut Francuski (Kraków), Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Data opublikowania: 09.11.2017
Osoba publikująca: Monika Curyło